Українська степова порода сформувалася в зонах лісостепу та Степу України й прилеглих до неї районів Росії та Молдови. Дослідженнями Давиденка І.К. (1968) і Губіна В.О. (1982) встановлено, що вона близькоспоріднена з карпатською. Довжина хоботка робочих бджіл становить 6,3-6,7 мм, ширина третього тергіта 4,9 мм, маса одноденних робочих бджіл 105 мг. Маса неплідної матки становить 185 мг, а плідної – не менше 205 мг.

Матки описуваної породи бджіл відкладають 1500 і більше яєць за добу. Бджоли миролюбиві, зимостійкі, менше рійливі в порівнянні з середньоросійською породою бджіл. Бджоли добре прополісують гніздо, інтенсивно будують стільники, добре використовують сильний взяток та стійкі до захворювань. Не схильні до злодійства, однак в той же час є добрими охоронцями свого гнізда від злодіїв.

“Печатка” медових стільників переважно “суха”.

Відповідно до плану породного районування затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України “Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва” від 20 вересня 2000 року за № 184/82 чистопорідне розведення бджіл Карпатської породи відбувається в східних, південних та центральних областях України, а саме в Луганській, Донецькій, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській та Хмельницькій областях. Крім того у Вінницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській областях та АР Крим поряд з іншими породами дозволено розводити та утримувати бджіл Української степової породи.

Сім’ї вказаної породи весною відносно довго розвиваються. Матка починає відкладати яйця тоді коли в природі появляється пилок. Бджоли прекрасно почувають себе під час транспортування, отже добре підходять для організації кочових пасік.

Медова продуктивність бджолиних сімей становить 30-80 кг.

Error: Contact form not found.