Карпатська порода сформувалася в гірських і передгірних районах Карпат. Колір бджіл сірий зі сріблястим опушенням передньої частини тергітів черевця. Довжина хоботка робочих бджіл 6,3-6,7 мм, що дає їм можливість успішно збирати нектар з квіток червоної конюшини. Ширина третього тергіта 4,8 мм, маса одноденних робочих бджіл сягає 110 мг, маса неплідної матки 185 мг, а плідної – 205 мг. У період інтенсивного розвитку бджолиних сімей матка за одну добу відкладає 1200-1800 яєць. Сім’ї карпатських бджіл малорійливі, як правило роїться не більше 4% бджолиних сімей. У тих сім’ях, що рояться буває від восьми до тридцяти маточників. Цей стан можна загальмувати протиройовими заходами. Бджоли даної породи мають схильність до тихої зміни маток, часто стара матка водночас мирно живе з молодою протягом 5-6 тижнів.

Бджоли описуваної породи економно витрачають зимові кормові запаси. Вони найспокійніші. Протягом майже всього сезону бджолині сім’ї можна оглядати без лицьової сітки та димаря. Після відбору матки із сім’ї льотна активність бджіл не послаблюється, в результаті чого медозбір практично не знижується. “Печатка” медових стільників “суха”. За зимостійкістю не поступаються бджолам середньоросійської породи.

Відповідно до плану породного районування затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України “Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва” від 20 вересня 2000 року за № 184/82 чистопорідне розведення бджіл Карпатської породи відбувається в західних областях України, а саме в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Крім того у Волинській, Рівненській, Вінницькій областях та АР Крим поряд з іншими породами дозволено розводити та утримувати бджіл Карпатської породи. Колискою бджіл Карпатської породи є Закарпатська область де національним науковим центром “Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича” організовано науково-дослідну пасіку з розведення карпатської бджоли. Карпатка успішно експортується в Білорусію, Узбекістан та деякі області Росії.

У хороших медозбірних умовах бджолина сім’я здатна зібрати від тридцяти до вісімдесяти кілограм меду. В Україні середня продуктивність становить близько 40,7 кг меду, а в Росії – 44,7 кг меду.

Error: Contact form not found.

Залишити коментар